ponedeljak 31.03.2014.
23:00

'Čekićari' nose ceo plen sa 'Stadiona Svetlosti', te su još više zagorčali život 'Crnim mačkama' oko borbe za opstanak u eliti.

Beta/AP Photo/Scott Heppell

Poslednji meč 32. kola Premijer lige odigran je u Sanderlendu, gde je Vest Hem slavio kao gost rezultatom 2:1.

Ekipa Gusa Pojeta imala je imperativ pobede na ovom meču budući da ga je dočekala sa pretposlednjeg mesta premijerligaškog karavana, ali je nastavila crnu seriju zabeleživši peti poraz u poslednjih šest prvenstvenih mečeva.

Da se ne piše dobro domaćinu videlo se već posle devet minuta igre kada Endi Kerol biva najviši u skoku posle kornera i glavom šalje loptu u Manoneovu mrežu.

Trgao se Sanderlend posle ovog šoka, imao je Li Katermol dve prilike, ali Adrijan čuva stečenu prednost 'Čekiaćarima'.

Nakon toga tempo opada, u finišu prvog dela igre Kerol ima priliku da duplira prednost gostiju, ali Manone sjajno interveniše, te se na odmor odlazi pri rezultatu 0:1.

Posle samo pet minuta igre u nastavku Kerol servira grudima loptu Diameu kao na tacni, a ovaj udarcem iz prve postiže drugi gol za Vest Hem.

Krenuo je Sanderlend na sve ili ništa, prvu šansu je imao Alonso već u prvom napadu čim se krenulo s centra, ali nije precizan.

Sjajna intervencija Vita Manonea iz 61. minta podigla je moral 'Crnim mačkama', koje ubrzo smanjuju rezultat. Strelac je Adam Džonson, a asistent Gardner.

Kreće Sanderlend na sve ili ništa, stvaraju domaći šanse, ali ih ne koriste Vikam, Borini u više navrata ,Skoko, Džonson.

Kolika je bila želja domaćina najbolje oslikavaju izleti golmana Vita Manonea u protivnički šesnaesterac mnogo pre isteka regularnog dela, ali promene rezultata nije bilo, ekipa Sema Olerdajsa se odbranila i sačuvala pobedu kojom se učvrstila u sredini tabele. Sanderlend ostaje pretposlednji.