nedelja 11.05.2014.
10:37

Pobedom nad šabačkom Metaloplastikom u derbiju sedmog kola domaće Superlige, rukometaši Vojvodine preuzeli su čelnu poziciju na tabeli. Večeras još dva zanimljiva meča - Zvezda dočekuje Nišlije, Partizan u Kragujevcu.

balkan handball team

Šampionski sastav Vojvodine, trijumfovao je u derbiju sedmog kola plej-ofa Super lige protiv šabačke Metaloplastike rezultatom 30:25 (15:12).

Novosađani su došli do nova dva boda, uz trijumf od pet golova razlike, koji ih u međusobnom skoru stavlja ispred Šapčana, koji su ih u prvom meču savladali 25:21. Pred 1.100 gledalaca u SC „Slana Bara“, viđena je bespoštedna borba, čija je poslednja faza pripala domaćinu.

Finalista Čelendž Kupa, došao je po bodove u Novi Sad, što se videlo i po vođstvu Šapčana 8:5 u prvom poluvremenu.

Serijom 6:0 Elezović i drugovi povratili su kontrolu nad mečom do poluvremena, a u drugom delu, serijom 3:0 u odlučujućim trenucima (24:22 – 27:22) došli do trijumfa sa željenom razlikom.

Najefikasniji kod domaćina bio je Uroš Elezović sa osam golova, dok su Dragaš i Grujičić predvodili goste sa po pet pogodaka.