Voša remizirala sa Dancima

petak 06.07.2012.
22:26

Fudbaleri Vojvodine ostavili su sasvim solidan utisak u prvoj, veoma jakoj proveri na pripremama u Austriji protiv danskog Kopenhagena. Meč je završen rezultatom 2:2, a na poluvremenu novosadski klub je imao minimalnu prednost.

fkvojvodina.rs

Novosađani su poveli posle 20 minuta igre sjajnim golom Nemanje Bilbije iz slobodnog udarca.

Istakao se zatim i Oumaru u nekoliko navrata, kada je pravio pometnju u odbrani vicešampiona Danske.

Na odmor se ipak otišlo minimalnim vođstvom Novosađana, da bi u nastavku usledio pad u njihovoj igri, što fudbaleri Kopenhagena koriste i dolaze do preokreta.

Najpre je gorostasni Kornelijus u 64. minutu zatresao mrežu ''Lala'', da bi osam minuta kasnije Absalonen iskoristio grešku golmana Žakule i doneo prednost Dancima.

Ipak, prema prikazanoj igri Vojvodina nije zaslužila da izgubi danas, a potvrda dobre igre stigla je u 77. minutu, kada je Bojović postavio konačnih 2:2, posle akcije Stevanovića i Smiljanića.

Naredni rival ''Lalama'' biće ukrajinska Tavrija u subotu.

Vojvodina: Supić, Vulićević, Pavlović, Trajković, Đurić, Rustemović, Mitošević, Stevanović, Škuletić, Bilbija, Oumaru.

Igrali su još: Žakula, Milović, Karan, Smiljanić, Bojović, Ivanić, Ađuru, Šušnjar, Baletić.