Autor: Beta Beta
ponedeljak 17.02.2014.
18:52
Izvor: Beta

Beloruska bijatlonka Darija Domračeva osvojila je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju u trci na 12,5 kilometara grupni start.

Beta/AP Photo/Felipe Dana

Beloruska bijatlonka, Darija Domračeva, osvojila je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju u trci na 12,5 kilometara grupni start.

Srebrno odličje osvojila je čehinja Gabrijela Sukulova, dok se bronzanom medaljom okitila Norvežanka Tiril Ekhof.

Domračeva je ovim rezultatom došla do treće medalje na Igrama u Sočiju, pošto je prethodno slavila u individualnoj trci na 15 kilometara i poteri na 10.

Beloruskinja je trku završila za 35 minuta, 25 sekundi i šest desetinki, a na strelištu je imala samo jedan promašaj.

Sukulova je za Domračevom zaostajala 20,2 sekunde, dok je Ekhof bila 27,3 sekunde iza, a obe takmičarke su imale po jedan promašaj na strelištu.

Četvrto mesto zauzela je Nemica Evi Zahenbaher Štele sa 28,3 sekunde zaostatka za Beloruskinjom, dok je Teja Gregorin iz Slovenije bila peta.