Autor: Beta Beta
sreda 19.02.2014.
17:46
Izvor: Beta

U mešovitoj štafeti u bijatlonu na ZOI u Sočiju najbolja je bila reprezentacija Norveške. oni su trku završili ispred reprezentacija Češke i Italije.

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Norveška reprezentacija u bijatlonu osvojila je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju u mešovitoj štafeti u disciplini 2 puta 6 kilometara za žene i 2 puta 7,5 kilometara za muškarce.

Srebrnu medalju osvojila je Češka, dok su se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našli Italijani.

Za Norvešku štafetu su nastupili Tora Berger, Tiril Ekhof, Ole Ajnar Bjerndalen i Emil Hegle Svendsen.

Bjerndalen (40) je tako došao do rekordne 13. medalje na Zimskim olimpijskim igrama.

Norvežani su trku završili za sat, devet minuta i 17 sekundi, dok su Česi, koji su nastupali u sastavu Gabrijela Sukulova, Veronika Vitkova, Jaroslav Sukup i Ondrej Moravec, zaostajali 32,6 sekundi.

Italija je nastupila u sastavu Karin Oberhofer, Dorotea Virer, Dominik Vindiš i Lukas Hofer, a bila je 58,2 sekunde iza Norvežana.

Norvežani su na strelištu zabeležili dva promašaja, dok su Česi imali sedam, a Italijani šest.

Četvrto mesto zauzela je selekcija Nemačke, dok su peti bili Rusi.