Zvezda dobila derbi u Nišu!

nedelja 20.10.2013.
13:13

Rukometaši Crvene zvezde naneli su prvi poraz prvoplsiranom Železničaru, i to na gostovanju u Nišu, u derbiju šestog kola domaće Superlige.

rkcrvenazvezda.rs

Pred punim tribinama sale OŠ "Mika Antić", rukometaši Crvene zvezde kao gosti su savladali domaći Železničar sa 29:27 i tako prekinuli pobedonosni niz Nišlija iz prvih pet kola.

Zvezda je posebno dobro odigrala tokom prvog poluvremena, koje je završeno sa pet golova razlike u korist gostiju. U nastavku, Nišlije su se rezultatski približile, ali nisu uspele da naprave preokret i izbegnu prvi poraz u sezoni.

Pavlov je predvodio Zvezdu sa 9 golova, dok je kod domaćih Živković postigao 10.

Od ostalih mečeva izdvajaju se nove pobede Radničkog i Spartaka, kao i Metaloplastike, koja je bila bolja od Jugovcića u Kaću. Rudar je bio bolji od Napretka, a najubedljivija je bila ekipa Vrbasa, koja je sa osam golova razlike savladala Kolubaru.