Zvezda - Ožegović za bolji utisak u Pireju...

sreda 09.05.2012.
20:27

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi večeras u prijateljskom susretu u Pireju od domaćeg Olimpijakosa, koji slavi 39. titulu šampiona Grčke. Domaći posle prvih pola sata igre stekli dva gola prednosti, Zvezda golom Ožegovića u nastavku ublažila poraz.

crvenazvezdafk.com

Zvezda je nešto bolje ušla u meč, kombinovani tim Beograđana nije delovao uplašeno, ali su domaći ubrzo preuzeli konce igre i rezultat toga je stigao u 20. minutu.

Akciju Ibagaze i Orbaiza golom je krunisao Diogo, koji je bio brži od Petkovića i Bajković je na kraju bio nemoćan - 1:0.

Samo osam minuta kasnije Ibagaza je duplirao prednost Pirejaca. Danijel Mihajlović je napravio kardinalnu grešku u pokušaju da vrati loptu golmanu Bajkoviću, što je iskoristio fudbaler Olimpijakosa i doneo svom timu sigurnu prednost od 2:0.

To je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku su treneri obe ekipe izvršili brojne izmene, a jedan od Zvezdinih rezervista, talentovani Ognjen Ožegović je u 76. minutu postigao počasni gol za crveno-bele, posle kombinacije Vešovića i Asamoe, postavivši tako konačnih 2:1.

U domaćem timu, priliku u drugih 45 minuta dobio je i srpski internacionalac Ljubomir Fejsa, koji je zamenio Orbaiza.

Olimpijakos: Daskalakis (od 30. Međeri, od 62. Kerol), Maniatis (od 46. Makun), Melberg (od 46. Papacoglu), A. Papadopulos (od 46. Poturidis), Modesto (od 46. Torosidis), Orbaiz (od 46. Fejsa), Ibagaza (od 46. Fuster), Miralas, Kazim-Ričards (od 46. Abdun), Monhe (od 46. Holebas), Diogo.

Crvena zvezda: Bajković (od 46. Vesić), Petković (od 83. Mladenović), Tošić (od 83. Maksimović), Mihajlović (od 63. Krneta), Vešović, Milivojević (od 83. Mijailović), Mirić (od 63. Stojković), Kadu, Perović (od 63. Asamoa), Pašeko (od 57. Đuričković), Milunović (od 57. Ožegović).