Zvezda povela u finalnoj seriji

četvrtak 05.04.2012.
19:42

Odbojkaši Crvene zvezde ubedljivo su večeras trijumfovali na svom parketu, u prvoj utakmici finala plej-ofa domaćeg šampionata protiv novosadske Vojvodine.

okcrvenazvezda.com

Kako se bliži kraj sezone, odbojkaši Crvene zvezde igraju sve bolje.

U polufinalu plej-ofa bili su na pragu eliminacije protiv Partizana, zatim su napravili veliki preokret, a večeras su seriju pobeda nastavili i u prvoj finalnoj utakmici plej-ofa protiv Vojvodine.

Beograđani su na svom parketu trijumfovali maksimalnim rezultatom, 3:0, po setovima 30:28, 25:22 i 25:20, posle sat i po borbe.

Najveća neizvesnost viđena je u prvom setu koji je odlučen na razliku. Vojvodina je i u drugom setu dugo držala priključak, ali je Zvezda u finišu ovog seta uspela da se 'odlepi' i stigne na prag trijumfa. Pobedu su domaći overili već u trećem setu koji su najlakše dobili i tako stekli prednost od 1:0 u pobedama u finalu plej-ofa.

Druga utakmica finalne serije na programu je u nedelju od 18 časova, ponovo u Beogradu, a titulu šampiona osvojiće tim koji prvi zabeleži tri pobede.