Zvezda utišala ''Jezero'', novi poraz Radničkog

subota 04.02.2012.
18:51

Košarkaši Radničkog doživeli du i drugi uzastopni poraz na svom parketu. Bodove iz Kragujevca večeras je odnela i Zvezda rezultatom 90:86.

kkcrvenazvezda.rs

Prvo poluvreme proteklo je u blagoj prednosti Kragujevčana koji su na odmor otišli sa tri poena razlike - 42:39.

Međutim, igrači Radničkog i večeras su ponovili slabosti iz prethodnog susreta sa Širokim i to je bilo najuočljivije u trećoj deonici, kada, uz odličnu rolu Milutinovića Zvezda pravi preokret, stiže do šest poena prednosti (57:63), a u poslednjih deset minuta ušlo se rezultatom 61:65.

I u poslednjoj četvrtini Zvezda nastavlja sa sigurnijom igrom, na četiri minuta do kraja sjajnim zakucavanjem Tomasa Beograđani stižu do deset poena viška - 73:83.

Usledio je tajm-aut Nikolića, posle koga domaći prave seriju 9:0 i dolaze na samo poen zaostatka - 82:83.

Ipak, budi se Zvezda posle tajm-auta Svetislava Pešića, dolazi do ''plus 4'' - 84:89 na osam sekundi do kraja.

Sinovec smanjuje na 86:89, na tri sekunde do kraja, ali Popović pogađa jedno slobodno bacanje i postavlja konačnih 86:90.

Sam finiš meča obeležila su i ubacivanja predmeta sa tribina na parket. Srećom, večeras nije bilo novog ''slučaja Šešum'' iz Beogradske Arene.