Zvezdi derbi protiv "Cibosa"

Autor: Filip Mitrović
subota 10.03.2012.
19:11
Izvor: Sportske.net

U ne tako lepoj košarkaškoj predstavi, koja je obilovala greškama s obe strane, košarkaši Crvene Zvezde bili su uspešniji od Cibone 80:67.

kkcrvenazvezda.rs
kkcrvenazvezda.rs

Povezane vesti

Košarkaši Crvene Zvezde savladali su Cibonu u derbiju 24. kola ABA lige 80:67 (17:18, 26:16, 20:15, 17:18).

U polupunom "Pioniru" u većem delu utakmice vladala je pozorišna atmosfera.

Prva četvrtina protekla je u egal igri koji gosti iz Zagreba dobijaju sa "pola koša" razlike 18:17.

Zvezda daje gas u drugoj četvrtini, "steže" igru u odbrani i na poluvreme odlazi sa pristojnih 9 poena prednosti.

U trećem periodu igre crveno - beli uspevaju da povećaju prednost, a najveća je iznosila 16 razlike.

U poslednjoj četvrtini dolazi do velikog opuštanja u Pešićevoj ekipi, Cibona je u više navarta prilazila na - 6, najviše zahvaljujući prodorima El Amina, koji je konstantno saigračie ostavljao same na šutu.

U igri sa mnogo jurnjave, grešaka na obe strane, nerezonskih faulova i vidnim nezadovoljstvom trenera oba tima, Zvezda je uspela da sačuva prednost, koja je na kraju iznosila 13 poena.

Kod domaćina najbolji je bio Omar Tomas sa 17 poena,dobru podršku imao je u  Subotiću, koji je dodao 14.

U Ciboni najraspoloženiji za igru bio je iskusni El Amin. On je ubacio 10 poena, ali su mu igrači "upropastili" dosta asistencija zbog nepreciznosti. Najefiksniji bili su Rudež i Barbur sa po 13 poena.






Ne propustite