Zvezdin cilj - Puna Marakana i ubedljiva pobeda!

Autor: Darko Mitrović
ponedeljak 15.07.2013.
17:39
Izvor: Sportske.net, crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde jedva čekaju premijerni duel u novoj sezoni, pred svojim navijačima protiv islandskog IBV-a u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Nadaju se ubedljivoj pobedi, koja bi omogućila miran revanš.

crvenazvezdafk.com
crvenazvezdafk.com

Povezane vesti

Tri dana uoči starta u kvalifikacijama za Ligu Evrope, fudbaleri Crvene zvezde tvrde sa potpuno spremno ulaze u novu sezonu, uvereni da će to i dokazati protiv Islanđana u četvrtak na Marakani.

Jedan od glavnih aduta trenera Slaviše Stojanovića biće Filip Kasalica, koji bi trebalo da predstavlja veliku opasnost po gol iskusnog Dejvida Džejmsa. Crnogorski reprezentativac uverava da je Zvezdin tim maksimalno motivisan, bez obzira na skroman kvalitet rivala.

''Svi imamo ista očekivanja, a to je siguran prolaz u sledeće kolo kvalifikacija. Bićemo maksimalno motivisani da pred našom publikom možda već i rešimo pitanje plasmana u narednu rundu kvalifikacija i da na Island otputujemo rasterećeni'', ističe Kasalica.

Stefan Mihajlović je prošle sezone dugo čekao pravu priliku u napadačkim redovima Crvene zvezde i za očekivati je da će je dobiti već na premijernom meču u novoj sezoni. On je takođe veliki optimista pred susret sa IBV-om.

''Atmosfera u ekipi je odlična, polako sklapamo kockice za taj duel. Ostalo je da poradimo na još nekoliko detalja i smatram da smo apsolutni favoriti, barem na papiru, a uveren sam da ćemo to dokazati i na terenu. Ako prođemo Islanđane, u narednoj rundi kvalifikacija očekuje nas teži rival i radujemo se tim duelima'', izjavio je Mihajlović.

Za razliku od Mihajlovića i Kasalice, talentovani Marko Marinković trebalo bi da bude zadužen za defanzivu, a s obzirom da bi mu to bio debi u zvaničnim evropskim mečevima, priznaje da oseća i malu dozu treme.

''U četvrtak imam dve želje - da ostvarimo ubedljivu pobedu i da stadion bude pun. Nemamo puno informacija o našem rivalu, ali bez obzira na to, favoriti smo. Pošto će nam ovo biti prva zvanična utakmica u sezoni, osećamo malu tenziju, ali mislim da je to dobro, jer će nas naterati na pozitivno razmišljanje'', izjavio je Marinković.

Utakmica između Crvene zvezde i IBV-a na programu je u četvrtak od 20 časova i 30 minuta na Marakani.

Ne propustite