08:30

Srpski napadač ponovo rešeta.

@LAGalaxy
@LAGalaxy

Veliki broj mečeva u MLS ligi odigran je noćas, a našu najveću pažnju izazvala je nova pobeda LA Galaksija, koji je kao gost slavio u Vankuveru sa 3:1.

Naravno, razlog je srpski reprezentativni napadač Dejan Joveljić koji je u tom meču postigao svoj šesti gol u osam odigranih mečeva od početka sezone.

On je u 56. minutu doveo LA Galaksi u vođstvo, na dodavanje Brazilca Gabrijela Peća i tako se vratio u golgetersku formu posle dva meča bez postignutog gola. Podsetimo, u prvih pet mečeva u novoj sezoni, Joveljić je postigao isto toliko golova - u svakom meču po jedan.

Brajan Vajt je u 77. minutu doneo izjednačenje Vankuveru, a pobedu Galaksiju doneli su Pejntsil u 80. minutu posle maestralne asistencije Rikija Puđa kroz sredinu i Fagundez dva minuta kasnije, nedugo posle Joveljićevog izlaska iz igre.

Ovo je četvrta pobeda LA Galaksija od početka sezone i sada je vodeći u Zapadnoj konferenciji sa 15 bodova, dva više od noćašnjeg rivala koji ima meč manje.