Ajaks počeo pobedom

Autor: Đorđe Đokić
petak 02.08.2013.
23:54

Ajaks je slavio protiv Rode na otvaranju nove sezone holandske Eredivisie sa 3:0.

ajax.nl
ajax.nl

Ajaks je otvorio novu sezonu Eredivise pobedom nad Rodom od 3:0.

Sa Eriksenom i Alderveireldom u sastavu (možda i poslednji put u dresu Ajaksa), kao i Bojanom Krkićem koji je igrao od početka, Ajaks je lako slavio protiv Rode. Već u 8. minutu, stigli su do prednosti preko Van Rijna, a zatim su De Jong i Fišer postigli po gol za konačnih 3:0.

Roda je imala svoje prilike, ali Pluim nije iskoristio penal pri vođstvu Ajaksa od 2:0.

Bojan Krkić je počeo meč, odigrao je solidno, ali je zamenjen polovinom drugog poluvremena.

Ove godine Ajaks će nam biti zanimljiv i zbog mogućnosti da u njegovom dresu vidimo zlatnog Dejana Melega, kao i mlade Bojana Lazića i Stefana Marinkovića koji su blizu prvog tima.