četvrtak 07.09.2017.
20:29

Stvari se u "Ulker Areni" odvijaju baš kako odgovara reprezentaciji Srbije.

EPA-EFE/SEDAT SUNA

Poslednja utakmica Grupe D igra se večeras u "Ulker Areni" u Istanbulu. Selekcije Letonije i Turske odlučuju o konačnom poretku na tabeli i ovaj meč ima veliki značaj i za reprezentaciju Srbije.

Posle prvog poluvremena iz 'Stambola' nam stiže dobar aber!

Reprezentacija Letonije vodi protiv domaćina Turske 47:38 (24:22, 23:16) ali je meč daleko od gotovog.

Domaćin ima ogromnu podršku i sigurno će u nastavku pokušati da preokrene rezultat kako bi izbegao četvrto mesto na tabeli i ukrštanje sa aktuelnim prvakom Evrope u osmini finala.

Mnogi ljubitelji košarke u Srbiji strahovali su da će sudije večeras "gurati" Tursku ali se posle prvih 20 minuta igre ne može reći da domaćin ima tu vrstu pomoći.

Kristap Porzingis je bio najefikasniji u selekciji Letonije sa 16 poena, a Turke za sada predvodi Melih Mahmutoglu sa 14 poena.

Ne treba podsećati na to da će Srbija u slučaju trijumfa Letonije kao prva iz Grupe D u osminu finala što znači lakšeg rivala na startu eliminacija ali i "beg" od Španije, Francuske, Nemačke i Slovenije sve do potencijalnog finala.