Endesa liga - Blamaža Zvezdinog rivala!

nedelja 14.10.2012.
16:42

Jedan od rivala Crvene zvezde u Evrokupu, ekipa Kahasola iz Sevilje nastavlja da ređa poraze u domaćem šampionatu. Danas ih je Estudijantes deklasirao sa 30 poena razlike.

acb.com
acb.com

Ovog vikenda igra se treće kolo španske Endesa lige. Danas je svoj meč odigrao i Kahasol iz Sevilje i doživeo težak poraz od domaćeg Estudijantesa, rezultatom 76:46.

Naravno, u gostujućem timu niko se nije posebno istakao, pa tako ni srpski trio u ovoj ekipi. Luka Bogdanović je za 23 minuta u igri upisao 9 poena, mladi Nikola Radičević za dvanaest minuta postigao je 2 poena, a Milenko Tepić za svega pet minuta u igri nije se upisao u strelce.

Zanemarljiv učinak srpskih košarkaša i u duelu Unikahe i Valjadolida koji je domaćih ubedljivo dobio sa 79:55. U pobedničkoj ekipi Kosta Perović je postigao dva poena, dok se na drugoj strani Uroš Tripković nije upisao u strelce za 20 minuta preovedenih u igri.

Valensija je na svom parketu savladala Saragosu sa 83:73, a pobedi domaćih svoj doprinos dali su Marko Kešelj sa 8 i Stefan Marković sa 7 poena. Ipak, ubedljivo najefikasniji u njihovom timu bio je Pau Ribas sa 27 poena.

Konačno, Milovan Raković je za Bilbao na gostovanju ekipi Lagun Aro upisao 11 poena, u pobedi gostiju rezultatom 72:65.