Indijan Vels - Nole preokretom do četvrtine finala

Autor: Miloš Marković
četvrtak 13.03.2014.
09:10

Srpski teniser je ostvario pobedu u osmini finala turnira u Indijen Velsu, savldavši Čilića u tri seta.

Beta/AP Photo/Mark J. Terrill

Preokretom je stigao srpski teniser do plasmana u osminu finala turnira.

Hrvatski teniser je apsolutno dominirao u prvoj deonici meča, koju je dobio rezultatom 6:1. Presudili su izgubljeni setovi na svoj servis u drugom i četvrtom gemu, kada je Čilić već ostvario nedostižnu prednost.

Ipak, Novak se probudio u drugom setu, pritisnuo gas i hrvatskom teniseru vratio istom merom. Sa dva oduzeta gema na servis protivnika, u četvrtom i osmom gemu, Nole je stigao do izjednačenja sa 6:2 u drugom setu.

Razigran je Novak nastavio i u trećoj deonici, već u drugom gemu oduzima servis hrvatskom teniseru, koji je već u narednom gemu imao tri šanse da uzvrati Novaku, ali je srpski teniser uspešno sačuvao brejk prednosti.

Zadržao je Novak prednost do kraja, pa je rezultatom 6:3 stigao do ukupne pobede i plasmana u narednu rundu takmičenja.

Inače, u četvrtini finala će Novak igrati sa Benetoom, koji je u osmini finala bio bolji od Lopeza.