Kruševljani preokretom do ubedljive pobede

utorak 12.02.2013.
17:57

Posle poraza od Esbjerga i teške povrede Paunovića na toj utakmici, fudbaleri kruševačkog Napretka imali su novu proveru na pripremama u Antaliji i ostvarili prvi trijumf.

fknapredak.rs

Rival im je bio kazahstanski Okžetpes, koji je imao vođstvo posle prvog poluvremena, ali je ekipa Nenada Milovanovića u nastavku zaigrala mnogo bolje i na kraju stigla do ubedljivih 4:2.

Kazahstanci su poveli posle samo dva minuta igre, ali je vrlo brzo izjednačio Nenad Mirosavljević, koji je bio precizan sa bele tačke.

U finišu prvog poluvremena Lebedev ponovo donosi prednost Okžetpesu, ali je drugih 45 minuta donelo i drugačiju sliku na terenu.

Novo izjednačenje Napretku doneo je Gavrić u 55. minutu, posle kornera koji je izveo Žeravica. Tri minuta kasnije Ndiajeu je poništen gol, ali u 62. minutu Bajić prvi put dovodi Napredak u vođstvo - 3:2.

Do kraja, još jedan gol Nenada Mirosavljevića, u 77. minutu, za potvrdu trijumfa i konačnih 4:2.

Narednu proveru Kruševljani imaju protiv rumunske ekipe JAŠI, a meč se igra u četvrtak.

Napredak: Krznarić, Jeremić, Janičić, B. Milošević, Udovičić, Koković, Regan, Bojić, Gavrić, Trujić, Mirosavljević.

Igrali su još: Petrović, Frimpong, N. Milošević, Žeravica, Vulić, Živković, Bajić, Ndiaje, Smiljković