17:13

Vaterpolisti Radničkog ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobedu u Grupi B Lige šampiona, ali je rumunska Oradea pružila neočekivano jak otpor u Kragujevcu.

vkradnicki.com

Znatno teže nego što se očekivalo, vaterpolisti kragujevačkog Radničkog su pred svojim navijačima izborili pobedu nad ekipom Oradeee.

Ekipa Dejana Jovovića je slavila sa 8:6, a otpor gostiju slomljen je tek u poslednjoj četvrtini.

U prve tri deonice viđena je potpuno neizvesna utakmica, Kragujevčani nisu imali rešenja u napadu, što su gosti iskoristili i čak nagovestili i moguće iznenađenje.

U poslednju četvrtinu se ušlo rezultatom 5:5, ali je možda i ključni trenutak meča bio sjajan pogodak Borisa Zlokovića, koji je maestralnom 'šraubom' savladao golmana Oradee Gojka Pijetlovića.

Taj gol kao da je dao dodatni impuls Kragujevčanima, koji zatim još dva puta tresu mrežu gostiju za nedostižnih 8:5. Do kraja je rumunski šampšion uspeo samo da ublaži poraz.

Podsetimo, Partizan je u ovoj grupi već odigrao svoj meč i na gostovanju je savladao Galatasaraj sa 10:7.

Radnički posle četiri kola ima maksimalan učinak, dok Partizan ima po dve pobede i poraza.