NUNS-ova osuda napada na Anđusa, Čović ima ''pametnija posla''

Autor: Beta Beta
sreda 04.06.2014.
11:24
Izvor: Beta

Posle optužbi novinara Dejana Anđusa da ga je Nebojša Čović fizički napao prošle noći, oglasilo se u Nezavisno udruženje novinara Srbije, koje je osudilo incident i pozvalo nadležne organe da hitno reaguju u rasvetljavanju ovog događaja.

kkcrvenazvezda.rs
kkcrvenazvezda.rs

Povezane vesti

Kako smo ranije i objavili, voditelj televizije Kopernikus Dejan Anđus optužio je danas potpredsednika Fudbalskog kluba Crvena zvezda Nebojšu Čovića da ga je fizički i verbalno napao jer je u emisiji pominjao njegovog sina, košarkaša FMP-a Filipa Čovića.

Direktor policije Milorad Veljović kazao je danas novinarima u Palati Srbija da još nema nikakve detalje o tom incidentu.

Anđus je za portal Telegraf rekao da ga je Čović fizički i verbalno napao posle sinoćnje emisije na televiziji Kopernikus.

"Čović je izašao iz kola i ja sam video da je spreman na obračun. Upitao me je zašto sam pominjao njegovog sina u svojoj emisiji, a ja sam pitao zašto da to ne činim jer je FMP bio stvoren kao filijala Zvezde za mlade igrače, a ne da igra tvoj sin. Uz bujicu psovki želeo je da me šutne u butinu, kao i u donji deo stomaka, ali je ipak uspeo da me udari po licu", rekao je Anđus u Urgentnom centru.

Čović nije želeo da komentariše Anđusove navode.

"Ako zovete zbog onoga što ovaj dečko priča, nemam komentar. Imam pametnija posla", rekao je Čović agenciji Beta.

Anđus je u svojim emisijama kritikovao rad Čovića u košarkaškom i fudbalskom klubu Crvena zvezda.

Nezavisno udruženje novinara Srbije zatražilo je danas da se hitno istraže izveštaji o fizičkom napadu na Anđusa.

"Sa ogorčenjem moramo da konstatujemo da je ovo samo još jedan u nizu fizičkih napada na novinare zbog izveštaja koje objavljuju ili ocena koje iznose. Fizička bezbednost novinara je osnovni preduslov za slobodu medija i javne reči, a država je dužna da to osigura. Na žalost, u Srbiji i dalje ima dosta kolega kojima je neophodna policijska pratnja jer su im životi ugroženi", navodi se u saopštenju NUNS-a.

Dodaje se da ranija ubistva novinara nisu rešena, niti su utvrđeni vinovnici čitavog niza napada na novinare.

"Sporost u rešavanju ovih slučajeva doprinosi stvaranju atmosfere u kojoj su fizički napadi na novinare i dalje mogući. Funkcioneri i građani koji smatraju da su povredjeni ili oštećeni načinom na koji je neki medij izveštavao o njima imaju niz zakonskih i drugih mogućnosti da iznesu svoj stav. Pritom se mora imati u vidu da sloboda govora podrazumeva i slobodno komentarisanje i iznošenje stava", ocenio je NUNS.

Ne propustite