Partizanovi ''klinci'' bolji od Zvezdinih za trofej u Valjevu!

Autor: Beta Beta
nedelja 23.03.2014.
19:47
Izvor: Beta

U finalnom duelu sa vršnjacima iz Crvene zvezde, juniori Partizana bili su bolji i osvojili trofej na Međunarodnbom turniru u Valjevu.

kkpartizan.rs
kkpartizan.rs

Povezane vesti

Juniori beogradskog Partizana pobednici su Međunarodnog košarkaškog turnira u Valjevu za košarkaše rođene 1997. i mlađe pošto su u finalu večeras savladali Crvenu zvezdu sa 66:60 (19:14, 17:9, 16:15, 14:22).

Crno-beli su zaslužneo pobedili jer su vodili svih 40 minuta, a predstavili su se kao skup talentovanih i, običenih i dobro pripremljenih mladih košarkaša.

Treća je ljubljanska Olimpija, koja je savladala Armani iz Milana sa 70:63. Peti je Metalac posle pobede protiv Prievidze iz Slovačke sa 87:76, dok je sedmi Split nakon pobede nad sarajevskom Bosnom sa 65:58.

Treneri su za MVP igrača proglasili Miloša Glišića iz Partizana, Uz Glišića, u najboljoj petorci turnira su Vanja Marinković (Partizan), David Miladinović (Crvena zvezda), Blaž Mešiček (Olimpija) i Fratini Vila (Armani).

Najbolji strelac turnira je Mate Kalajžić iz Splita.

Finalnu utakmicu pratilo je oko 1.000 gledalaca, a prisustvovali su voši srpski i jugoslovenski selektor Dušan Ivković, kao i nekadašnji asovi Dejan Bodiroga, Dragan Tarlać i Raša Nesterović.

Ne propustite