Završeno je pet utakmica 11. kola Prve crnogorske fudbalske lige. Rudar je pobedom nad Mornarom izbio na prvu poziciju i podigao lestvicu Sutjeskoj koja će sutra morati makar do boda ukoliko želi na čelo tabele. Vladajući šampion jalov protiv Jedinstva.

vijesti.me
vijesti.me

Na pet utakmica subotnjeg programa crnogorske prve lige viđene su dve pobede domaćih ekipa i tri remija.

Rudar iz Pljevalja pobedio je na svom terenu ekipu Mornara iz Bara rezultatom 3:2. "Rudari" su na taj način preuzeli vodeću poziciju na tabeli od Sutjeske koja će sutra gostovati Čeliku u derbiju Nikšića i 11. kola PFL Crne Gore.

Rudar je poveo golom Blaža Igumanovića u 33. minutu. Izjednačio je Nikola Gačević u 43., a novo vođstvo doneo je Igumanović u 75. minutu.

Pobedu viceprvaka Crne Gore potvrdio je Krkeljić u 83. minutu meča a Mustafa Metović samo je ublažio poraz Barana dva minuta pre kraja utakmice.

Budućnost nije uspela da dođe do pobede na svom terenu. Podgoričani su remizirali bez golova sa Jedinstvom iz Bijelog Polja. Interesantno je da su gosti ostali nesavladani bez primljenog gola na petom gostovanju od početka sezone.