Autor: Beta Beta
četvrtak 27.03.2014.
22:55
Izvor: Beta

Fudbaleri Viljareala pobedili su danas u gostima Hetafe sa 1:0, dok je Real Sosijedad na svom terenu istim rezultatom savladao Valjadolid u utakmicama 30. kola španske Primere.

skysports.com

Obe utakmice rešene su golovima u prvom poluvremenu, pa su tako i Viljareal i Real Sosijedad nastavlili trku sa Seviljom za peto mesto u Primeri i plasman u Ligu Evropa naredne sezone.

Strelac za Viljareal bio je Žeremi Perbe u petom minutu, kada je levo iskosa sa ivice šesnaesterca uputio sjajan šut, koji je završio uz stativu golmana Djordija Kodine.

Ekipa Hetafea je do kraja meča imala par dobrih šansi da dodje do izjednačenja, ali im je nedostajalo sreće.

Real Sosijeda je protiv Valjadolida slavio je golom Karlosa Vele u 23. minutu.

Ekipa iz San Sebastijana je tako zadržala šesto mesto u šampioantu sa 49 bodova, dok je Viljareal sedmi sa 48.

S druge strane, Hetafeu i Valjadolidu predstoji velika borba za opstanak, pošto se obe ekipe nalaze u zoni ispadanja.

Hetafe je 18. sa 28 bodova, dok je Viljareal 19. sa 27.