Real ''razbio'' Barsu za trofej Kupa kralja!

nedelja 19.02.2012.
19:48

Sjajnom partijom, pogotovo u drugom poluvremenu Madriđani večeras u San Đordiju deklasirali Barselonu i osvojili Kup kralja. Fenomenalne partije Ljulja i Kerola.

realmadrid.com

Košarkaši Reala u velikom stilu osvojili su Kup kralja. Oni su u večerašnjem ''El Klasiku'' deklasirali najvećeg rivala Barselonu rezultatom 91:74, furioznom igrom u drugom poluvremenu.

Briljirali su Serhio Ljulj, koji je bio najefikasniji sa 23 poena i neverovatni Kerol, koji je bio gotovo nezapažen u prvom poluvremenu, a onda u nastavku ''eksplodirao'' i ''dalekometnom paljbom'' dovodio do očaja protivničke igrače.

Barsa je u prvom poluvremenu uspevala da održi priključak, iako je na poluvreme otišla sa devet poena zaostatka.

Katalonci su solidno počeli i treću četvrtinu, smanjili zaostatak na četiri poena, ali onda se razigrao Kerol i Real je veoma brzo stekao ubedljivu prednost, koju je do kraja samo uvećavao.

Novica Veličković dobio je priliku samo u finišu druge četvrtine i za nešto više od četiri minuta na parketu postigao je dva poena.