četvrtak 07.09.2017.
15:12

Prva utakmica petog kola u Grupi D protekla bez iznenađenja.

fiba.basketball

Današnji program u našoj grupi otvorile su selekcije Rusije i Velike Britanije, a Rusi su stigli do četvrte pobede od početka šampionata, rezultatom 82:70.

Tokom prvog poluvremena izgledalo je da će izabranici Sergeja Bazareviča rutinski završiti posao protiv najslabije ekipe u Grupi D, ali tokom poslednje deonice Britanci su uhvaili rezultatski priključak i smanjili vođstvo rivala na samo poen razlike (68:67), na tri i po minuta pre kraja!

Rusi imaju sjajnog Šveda koji uzvraća trojkom za 71:67, Britanci su osetili svoju šansu, imali priliku za izjednačenje ili eventualno vođstvo, ali je nisu iskoristili.

Usledila je nova trojke Šveda, za 74:69 i povratka za Britance više nije bilo u ovom meču.

Aleksej Šved je ovaj meč završio sa 30 poena, a pratili su ga Fridzon sa 14, Mozgov i Voroncevič sa po 11.

Kod Britanaca istakli su se Klark sa 21 i Olaseni sa 19 poena.

Od 16:15h Srbija se sastaje sa Belgijom, a meč koji će odrediti redosled na tabeli, duel između Letonije i Turske, na programu je u 19:45h.