Slovenija slavila na Islandu

Autor: Filip Mitrović
petak 07.06.2013.
23:37

Reprezentativci Slovenije vraćaju se u igru za plasman na Mundijal posle velike pobede u gostima na Islandu rezultatom 4:2.

football.si
football.si

U meču grupe E u Rejkjaviku viđeno je šest golova i dosta preokreta, ali gosti nose važna tri boda koja im ostavljaju kakvu-takvu nadu da mogu do Brazila.

Slovenci su poveli u 11. minutu preko Kirma na asistenciju Milovivoja Novakovića.

Domaćin uspeva da prekorene rezultat u svoju korist za svega četiri minuta. Najpre je Bjarnason poravnao u 22. minutu na 1:1, a onda Finbogason sa penala u 26-om dovodi Island u vođstvo.

Pet minuta kasnije penal je dosuđen i za Slovence. Siguran sa bele tače bio je Valter Birsa, a na semaforu piše 2:2, što je bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

U nastavku gosti konkretniji, te u 62. minutu ponovo dolaze do prednosti preko Boštjana Cesara na asistenciju Birse. Trijumf je zapečatio Krhin pet minuta pre kraja meča.

U grupi E, Albanija i Norvaška su ranije remizirale u Tirani (1:1).

Situacija na tabeli je sledeća – Švajcarci vode sa 11 bodova iz pet mečeva, Albanija ima 10 (6), Island 9 (6), Norveška 8 (6), Slovenija (6), Kipar 4 (5).