POLUVREME - Slovaci na korak do druge faze, Šrancov drugi pogodak

petak 21.06.2024.
15:49

Ukrajinci primili gol, pa zapretili.

EPA/ Christopher Neundorf

Fudbaleri Slovačke vode 1:0 u meču drugog kola grupe E sa Ukrajinom u Dizeldorfu posle prvih 45 minuta.

Slovaci su se odmah nametnuli pred golom Trubina, koji je imao pune ruke posla već od 10. minuta. Ugrožavali su ga Haraslin i Šranc i upravo taj dvojac je uspeo zajedničkomsaradnjom da ga savlada.

Gol za Slovačku je pao u 17. minutu, Haraslin je centrirao na levom levom krilu, pokraj same gol-aut linije, pravo na Šranca za sigurnu egzekuciju glavom.

Trubin je dao sve od sebe, pokazavši se dobro, ali konstantni naleti nisu mogli da prođu nekažnjeno.

Od 28. minuta kreće i Ukrajina da se otvara i pruža nešto konkretnije napade. Artjom Dovbik je bio opasan u šesnaestercu sa čuvarom na leđima, ali njegov šut brani Dubravka.

Zatim je u 33. nastala još jedna gužna pred golom Dubravke, kada Timčuk pogađa stativu.

Poslednji opasan šut Ukrajine u prvom poluvremenu uputio je Zinčenko iz slobodnog udarca u 42. minutu. Pozicija je idealnija za centrašut, pa se Zinčenko poslužio lukavstvom šutiravši direktno u bliži ugao. Dubravka je bio na mestu.

Sudeći po izdanju Ukrajine, može da se očekuje interesanan nastavak.