POLUVREME - Španci mogu i sa drugim timom, Hrvati dominiraju, ali bez uspeha

ponedeljak 24.06.2024.
21:47

Jedan gol...

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Posle prvih 45 minuta u odlučujućim utakmicama u grupi B - Hrvatska - Italija 0:0, Albanija - Španija - 0:1.

Centralni meč u borbi za plasman u narednu rundu igraju Hrvatska i Italija.

Prvo poluvreme u Lajpcigu obeležila je jalova inicijativa Hrvatske koja je imala znatno veći posed lopte, ali bez rešenja na sredini terena, gde kreativnost Luke Modrića nije došla do izražaja.

Jedina veća opasnost po gol Donarume viđena je u petom minutu kada je Sučić odlično šutirao sa 27 metara, ali je utalijanski golman sjajno intervenisao.

Još bolju intervenciju na drugoj strani imao je Livaković u 28. minutu kada je Bastoni bio u sjajnoj prilici, ali je njegov šut glavom sa oko šest metara zaustavio hrvatski golman.

Osam minuta kasnije je Pelegrini oprobao svoj udarac, ali je Livaković još jednom bio siguran.

U drugoj utakmici, u kojoj su Španci već obezbedili prvo mesto u grupi, i "druga postava" pokazala je da De La Fuente ima mnogo dobrih opcija.

Albanci su želeli da dođu do gola Davida Raje, ali im dobro postavljeni Španci nisu to dopuštali.

Iz prve prave akcije, Španija je i povela u 13. minutu kada je Dani Olmo maestralno proigrao Ferana Toresa, a ovaj udarcem iz prve, od stative savladao Strakošu za 0:1.

Albanci doslovno nisu uspeli nijednom ozbiljnije da priprete golu Španije, preciznije u tome su uspeli tek u 45. minutu kada je Aslanijev pokušaj zaustavio Raja.