"Tobdžije" se raspucale, danas je Žotin dan!

sreda 25.09.2024.
22:52

Pobede Arsenala i Liverpula.

Prilično rutinska pobeda Arsenala u duelu protiv Boltona u okviru šesnaestine finala Liga kupa Engleske.

Mikel Arteta je poslao kombinovani sastav na teren protiv trećeligaša, na kraju ubedljivih 5:1.

U prvom poluvremenu smo videli dva gola, prvi je postigao Deklan Rajs u 16. minutu, drugi Envaneri u 37. minutu utakmice nakon asistencije Sterlinga.

U nastavku Envaneri pogađa još jednom i pokazuje svoju klasu, da bi Kolins smanjio na 3:1.

Do kraja još dva gola u mreži Boltona, Sterling u 64. i Haverc u 77. minutu su zapečatili sudbinu gostiju.

U drugom meču Liverpul je bio bolji od Vest Hema sa 4:1.

Vest Hem je došao u prednost u 21. minutu utakmice. Posle kornera sa leve strane, smušenost u odbrani Liverpula, nisu uspeli da izbace loptu i na kraju su čak ugurali loptu u svoju mrežu. Učinio je to Džarel Kvansa

Četiri minuta je bilo potrebno Liverpulu da se oporavi. Sve je uradio Diogo Žota, preneo loptu na protivničku polovinu, potom dodao na stranu, sačekao loptu u kaznenom prostoru i na kraju postigao gol glavom! Sjajna kretnja Portugalca

Da je danas njegov dan dokazao je i početkom drugog poluvremena, tada je Žota pogodio za 2:1, a prethodno je sve odradio Kris Džons, bio prilično konkretan i svojom novom asistencijom omogućio Portugalcu da stigne do drugog gola.

Pitanje pobednika rešio je Mohamed Salah koji je dočekao odbitak posle odbrane golmana Vest Hema, poslao je loptu pod prečku za 3:1

Nije to bilo sve, videli smo još dva gol u mreži gostiju, strelac je prvo bio Gakpo u 90. minutu, da bi u 3. minutu nadoknade isti igrač stavio šlag na tortu.