nedelja 21.04.2024.
18:12

Važan trijumf.

EPA-EFE/Julio Munoz

Fudbaleri Viljareala pobedili su Almeriju u gostima rezultatom 2:1, u utakmici 32. kola španske La Lige.

Pogodak za tri boda gostiju postigao je norveški napadač Aleksander Serlot u 92. minutu.

Ovaj trijumf je produžio evropske snove "žute podmornice", koja je sada deveta na tabeli sa 42 bodova, što je šest manje od sedmog mesta koje vodi u Ligu konferencija i koje drži Betis.

Almerija je sa 14 bodova zakucana za poslednje 20. mesto, sledeće sezone će igrati Segundu, ali ovu završava časno i zamalo je uzela osmi bod na poslednjih pet mečeva.

Ačomah je u 25. minutu doveo goste iz Viljareala u vođstvo, izjednačio je Lozano u 30. minutu i rezultat 1:1 je bio na snazi sve do samog finiša.

Domaći su u 87. minutu ostali sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona Ramazanija, usledili su napadi gostiju i pogodak Serlota u 92. minutu, na asistenciju Alberta Morena, za 1:2.