nedelja 04.08.2024.
19:06

Kako god da okrenete, Novak je najbolji.

EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Osvajao je Novak tokom karijere ogroman broj trofeja na najvećim turnirima, ali uvek je negde postojalo i ono ''ali'' zašto još nije osvojio zlatnu medalju za srbiju na Olimpijskim igrama.

Od danas ni te dileme više nema.

Novak Đoković će u naredne četiri godine ponosno nositi zvanje olimpijskog šampiona koje je osvojio danas u dramatičnom pariskom finalu protiv Karlosa Alkaraza.

To je Novaku ujedno i druga olimpijska medalja u karijeri, jer je 2008. godine na OI u Pekingu osvojio bronzu.

On sada ukupno u karijeri ima 99 titula, ali ako se uzmu u obzir samo najvažnija takmičenja - grend slem turniri, završni turniri, mastersi i olimpijske igre Novakov ukupni bilans je 72 trofeja.

Rafael Nadal ima 59, Rodžer Federer 54.

Novak je 24 puta osvajao grend slem titule, 7 puta završne turnire, 40 puta masterse i jednu titulu na Olimpijskim igrama.

Rafael Nadal ima 22 grend slem trofeja, 0 završnih turnira, 36 mastersa i 1 olimpijsko zlato.

Rodžer Federer je 20 puta osvajao grend slemove, 6 puta završne turnire, 28 puta masterse, ali nema olimpijsko zlato.