utorak 31.08.2021.
14:18

Srpski strelac Živko Papaz zauzeo je danas 12. mesto na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, u disciplini vazdušni pištolj.

Paraolimpijski komitet Srbije

Drugi srpski reprezentativac Rastko Jokić takmičenje je završio na 21. mestu, preneo je Streljački savez Srbije.

Papaz je u kvalifikacijama pogodio 557 krugova, a za plasman u finale potrebno je bilo da pogodi još sedam krugova.

Zlatnu medalju osvojio je Kinez Čao Jan, dok je srebro pripalo njegovom sunarodniku Huan Sinu, a bronza indijskom takmičaru Singradžu.

Srpska atletičarka Saška Sokolov zauzela je danas peto mesto na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, u trci na 100 metara.

Ona je u finalu klase T47, trku istrčala za 12,48 sekundi, dok je zlatnu medalju osvojila Venecuelanka Lisbeli Marina Vera Andrade (11,97).

Sporija za jednu hiljaditinku od nje je bila Amerikanka Britni Mejson, a bronzana medalja pripala je njenoj sunarodnjakinji Deži Jang (12,21).

Delegacija Evropske unije u Srbiji podržava Paraolimpijski komitet Srbije.