19:45

Rešena je šampionska trka i u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

EPA-EFE/FEHIM DEMIR

Fudbaleri banjalučkog Borca novi su šampioni Bosne i Hercegovine.

Oni su danas, u meču pretposlednjeg, 32. kola Premijer lige BiH, na svom terenu savladali ekipu Igmana rezultatom 4:3 i tako zadržali pet bodova više od Zrinjskog koji više ne može da ih stigne.

Igman, koji se dugo borio za opstanak, pružio je danas odličan otpor favorizovanom domaćinu i dva puta je vodio, sa 2:1 i 3:2.

Poveo je Borac golom Vukovića u 32. minutu, ali su gosti iz Konjica u finišu prvog dela igre okrenuli na 2:1 u svoju korist golovima Mesinovića i Ramića.

Nekadašnji fudbaler Partizana i Voždovca Jovan Nišić je posle samo tri minuta igre u nastavku izjednačio na 2:2, a Janketić je pet minuta kasnije doneo novo vođstvo gostima.

Ipak, Borac je nedugo zatim, golovima Hrelje u 54. i Kvržića deset minuta kasnije napravio odlučujući preokret za 4:3 i taj rezultat je uspeo da zadrži do kraja meča.

Drugoplasirani Zrinjski je na svom terenu savladao ekipu Tuzla sitija sa 4:0 i poslao je u drugu ligu, zajedno sa poslednjeplasiranom Zvijezdom iz Bijeljine koja je na svom terenu poražena od Željezničara sa 0:5.

Od ostalih rezultata izdvajamo remi Sarajeva protiv Posušja (1:1) i remi Veleža sa GOŠK Gabelom (3:3).