sreda 25.09.2024.
20:42

Bode slavio protiv Porta.

EPA-EFE/Mats Torbergsen

AZ Alkmar je na svom terenu  dočekao Elfsborg i na kraju je slavio rezultatom 3:2 u prvom meču Lige Evrope ove sezone.

Holandski tim je odigrao veoma dobro u nastavku utakmice i stigao je do preokreta. Ouma je doveo Šveđane u prednost u 23. minutu, da bi van Bomel izjednačio rezultat u samom finišu prvog poluvremena.

Isti igrač početkom drugog poluvremena donosi prednost AZ Alkmaru, da bi Hedlund izjednačio na 2:2 samo tri minuta kasnije, u 53. minutu.

Konačnih 3:2 postavlja Parot u 74. minutu iz penala.

Ekipa koja je izbačena od Crvene zvezde u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona, Bode Glimt, pobedio je Porto rezultatom 3:2.

Impresivna pobeda domaćina, gosti se nisu snašli na severu Evrope, iako su došli do prednosti već u 8. minutu.

Omorodion je doveo Porto u prednost, da bi samo sedam minuta kasnije Hogh doneo izjednačenje.

U 40. minutu Hauge postiže gol za 2:1, a početkom drugog poluvremena domaćin ostaje sa igračem manje. Mata, koji je dobio žuti karton pred kraj prvog poluvremena zbog faula, na početku drugog je ponovo "požuteo", zatim i "pocrveneo" zbog simuliranja.

Čitavih 40 minuta su imali gosti da izjednače, ali je Hauge uspeo da pogodi za 3:1 u 62. minutu. Porto je svim silama krenuo napred, pogodio u 90. minutu preko Gula, ali je to bilo sve od njih.