ABA 2 - Vojvodina kasno upalila, Spartak minimalan, ali nosi pobedu u Suboticu

Autor: Sportske Net
četvrtak 09.05.2024.
20:55

Gosti vodili tokom celog meča, imali su čak i +13, na kraju samo pola koša razlike.

Dragana Stjepanovic

Košarkaši Spartaka slavili su u prvom meču ABA 2 lige protiv Vojvodine rezultatom 74:73 i napravili prvi korak ka ulasku u AdmiralBet ABA ligu.

Naredni meč igra se u Subotici, za nedelju dana. Igra se na koš razliku.

Napravili su gosti u prvoj deonici minimalnu, ali dovoljnu razliku, koju su čuvali praktično celu utakmicu. Poveli su 27:20 posle prvih 10 minuta igre.

U nastavku usledila je mnogo tvrđa igra na obe strane, igrala se bolja odbrana, Vojvodina je stigla tek do 10 poena, dok je Spartak postigao tri više i stekao dvocifrenu prednost.

Po povratku na teren Vojvodina je zaigrala nešto dominantnije i dobila treći kvartal 19:17, ali je i dalje gubila 57:49.

U čevrtom kvartalu domaći su posle pet minuta stigli na tri poena zaostatka, potom poenima Kaningema stigla do izjednačenja 69:69. Vojvodinu su koštala proimašena slobodna bacanja, a ni iz igre nisu uspevali da poentiraju.Ofanzivni skok na drugoj strani Spartaka doneo je razliku na ovom meču.

Najefikasniji kod Spartaka bio je Cerovina sa 13 poena, Gordić je postigao 11.

Vojvodinu je predvodio Rakićević sa 19 poena, Savić je postigao 15, a Kaningem 14.