Kejnova dva komada, velike pobede "vukova" i Verdera, Lajpcigova lekcija Dortmundu!

subota 27.04.2024.
17:30

Pobeda Lajpciga u derbiju.

EPA-EFE/LEONHARD SIMON

Frajburg je na svom terenu dočekao Volfsburg, a videli smo tri gola na ovom meču.

Domaćin je vodio, a gosti su u finišu utakmice izjednačili za 1:1, pa postigli još jedan za konačnih 1:2.

Prvi gol desio se u 42. minutu utakmice, kada je Bornau poslao loptu u svoju mrežu.

U 64. minutu Sildilia je dobio direktan crveni karton, pa je Frajburg ostao sa igračem manje, što ih je na kraju i koštalo. Izjednačenje gostima donosi Arnold u 82. minutu utakmice, a pobedu gostima donosi Lakroa u 90. minutu. Zanimljivo, domaći su promašili i penal u 87. minutu, Salai se okliznuo.

Verderu idu sva tri boda na gostovanju Augsburgu, bilo je 0:3, pa je domaćin sve dalje od izlaska u Evropu, iako je u jednom trenutku izgledalo da imaju ozbiljnu šansu. Verder je stigao do pobede preko Šmida i Dukša, golove su postizali u 52. i 61. minutu utakmice. Deman postavlja konačnih 0:3 u 90. minutu.

Bajern je savladao Ajntraht iz Frankfurta, bilo je 2:1.

U 9. minutu je poveo domaći tim, Lajmer je oduzeo loptu i povukao kontru, dodao do usamljenog Harija Kejna kojem nije bilo teško da stigne do gola za 1:0. Igrao se 9. minut.

Posle veoma lošeg ispucavanja Nojera, Ajntraht je uspeo da napravi dobru akciju i zahvaljujući majstorstvu Ekitikea stiže do 1:1. U toku je bio 23. minut.

U 60. minutu Bajern stiže do pobede.

Sudija je gledao snimak, i dosudio penal zbog faula, a Hari Kejn je bio taj koji je pogodio za konačnih 2:1

U derbiju kola ekipa Lajpciga je savladala Dortmund, bilo je 4:1, i to posle preokreta.

Gosti su stigli do prednosti preko Džejdona Sanča, igrao se 20. minut, ali je samo tri minuta kasnije došlo do izjednačenja preko Opende.

Šeško je doneo Lajpcigu prednost u 2. minutu nadoknade vremena prvog dela igre.

Simakan je odmah na startu drugog poluvremena doneo Lajpcigu i treći gol, da bi konačnih 4:1 bilo delo Baumgartnera.

Frajburg - Volfsburg 1:2
Bajern - Ajntraht 2:1
Lajpcig - Dortmund 4:1
Augsburg - Verder 0:3